strona glowna da-car

Aktualności

23-03-2014 20:07

OSK Da-Car Liderem zdawalności

OSK Da-Car Liderem w rankingu zdawalności WORD Wałbrzych

Z przyjemnością informujemy, iż nasz OSK zajął pierwsze miejsce w rankingu zdawalności WORD Wałbrzych, spośród wszystkich szkół z powiatu świdnickiego (34) za rok 2013.

Zdawalność egzaminów praktycznych naszych kursantów wyniosła 43,64 % (I miejsce, średnia: 26,89%), natomiast egzaminów teoretycznych 58 % (V miejsce, średnia: 41,07%).

Należy przy tym zwrócić uwagę, że szkolimy wyłącznie kandydatów na kierowców kat. B - w związku z czym trudno jest nam rywalizować z ośrodkami organizującymi kursy także na wyższe kategorie (na których zdawalność jest statystycznie wyższa). Ponadto zaprezentowane tu są wyniki całościowe (dotyczą wszystkich podejść do egzaminów naszych kursantów, łącznie z tymi którzy do egzaminu podchodzili kilkukrotnie).

Dziękujemy wszystkim kursantom, którzy zapracowali na ten wynik.

PS. Pełna lista dostępna jest na stronie WORD-u lub w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Ś-cy:

http://www.word.walbrzych.pl/?action=show&page=27


14-01-2014 11:22

Egzamin Teoretyczny - Testy 2014

Nowe egzaminy teoretyczne wciąż budzą wiele kontrowersji.  W internecie pojawia się coraz więcej pytań, zapamiętanych przez osoby zdające egzamin. Część z nich wydaje się być delikatnie mówiąc kontrowersyjna, a odpowiedzi nie zawsze jednoznaczne. Firmy odpowiedzialne za przygotowanie pytań egzaminacyjnych zapewniają, że w ich bazach nie ma żadnych absurdalnych pytań. Nie sposób, jednak tego zweryfikować - gdyż baza wciąż pozostaje utajniona, ponadto nie sposób do końca ustalić kto jest jej autorem, ani kto sprawuję nad nią nadzór.

Ministersto Transportu zapowiada ujednolicenie bazy i jej weryfikacje - przez pracowników resortu. Trudno jednak określić kiedy to nastąpi i jakie przyniesie efekty...

Aby ułatwić Państwu przygotowanie do egzaminu, poniżej zamieszczamy skrypt - bazę pytań, zebranych w internecie przez osoby które podchodziły do egzaminu. Wciąż nie jest to pełna baza, ponadto część pytań może być sformułowana w inny sposób niż pytania egzaminacyjne. Z pewnością jednak mogą one być dla Państwa podpowiedzią nt. stopnia trudności egzaminu oraz zakresu materiału na który jest kładziony szczególny nacisk. 

Ponadto zapraszamy wszystkich naszych kursantów, którzy jeszcze nie otrzymali płyt CD w najnowszej wersji - 2014, do naszego ośrodka...

Czekam na wszelkie uwagi i opinie... moszumanski.lukasz@gmail.com

 

    

--->[POBIERZ]<---


21-12-2013 10:24

Święta Bożego Narodzenia

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

Składamy życzenia: zdrowia, pogody ducha,

spełnienia wszystkich marzeń i wielu skucesów !

                                                                     Łukasz Moszumański


02-12-2013 19:20

Nowa baza pytań w WORD Wałbrzych

Od dn. 2.12.2013 WORD Wałbrzych zmienia system z ITS na PWPW (taki sam jak dotychczas funkcjonujący w WORD Legnica). Dla zdających oznacza to przede wszystkim skrócenie czasu oczekiwania na egzamin państwowy (brak konieczności oczekiwania na potwierdzenie profilu).

Nowy system to także nowa baza pytań na egzaminie teoretycznym, przy rozwiązywaniu testów nie będziemy już posługiwać się klawiaturą egzaminacyjną, a zwykłą myszą ;) Zasady egzaminu pozostają bez zmian... (-> http://www.youtube.com/watch?v=dx7HIVKvVdk). W razie pytań proszę o kontakt tel. 727580777

 


15-10-2013 18:26

Egzamin na placu manewrowym

Egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B rozpoczyna się na placu manewrowym. Musimy na nim wykonać 3. zadania:

  • przygotowanie do jazdy oraz sprawdzenie podstawowych elementów pojazdu mających wpływ na bezpieczeństwo;
  • jazda pasem ruchu - do przodu i do tyłu;
  • ruszanie na wzniesieniu;
Ich przebieg oraz kryteria oceny wśród kandydatów na kierowców wciąż budzą pewne niejasności, dlatego zachęcamy do lektury - opisu powyższych zadań.

    


24-09-2013 11:21

Profil na FB :)

Dojedź do nas na FB ! Zapraszamy wszystkich do polubienia naszego profilu :)


10-09-2013 11:26

Nowe Testy już nie takie straszne

Wprowadzenie w styczniu br. nowych testów wywołało sporo zamieszania. Media obiegły informację o bardzo niskich zdawalnościach egzaminów teoretycznych - zniechęcające część osób do rozpoczynania kursu na prawo jazdy. Pomimo, iż baza pytań w pewnej części wciąż pozostaje utajniona, obecnie sytuacja uległa znacznej poprawie. Odpowiednie przygotwanie sprawia, że egzamin teoretyczny przestaje być straszny :) Zdawalność naszych kursantów "nowych" testów oscyluje w granicach 70 % !!! Dziękujemy :)


01-08-2013 15:49

Nowa nazwa - Nowe możliwości

Nasz ośrodek zmienił nazwę - z dotychczasowej Szkoła Nauki Jazdy AS-CAR na Ośrodek Szkolenia Kierowców DA-CAR, stworzyliśmy nową stronę internetową (poprzednia www.ascar.strefa.pl - pozostanie aktywna do końca roku), wszystkie materiały promocyjne oraz dydaktyczne zostały opatrzone nowym logo. Poczyniliśmy także pewne inwestycje infrastrukturalne - mające na celu poprawienie jakości obsługi klienta. Poszerzeniu uległa także nasza oferta szkoleniowa, kursant otrzymuje możliwość wyboru - część praktyczna szkolenia może być ukierunkowana na przygotowanie pod kątem egzaminu państwowego w WORD Wałbrzych (Fiat Panda) lub WORD Legnica (Toyota Yaris 3). Będziemy wdzięczni za wszelkie Państwa opinie dotyczące nowych rozwiązań graficznych.


19-02-2013 12:32

Zmiany w PRAWIE JAZDY 2013

Dnia 19 stycznia 2013 weszły w życie nowe przepisy dotyczące prawa jazdy - mające w założeniu  poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym  oraz dostosować krajowe przepisy do regulacji unijnych.         

Najważniejsze zmiany z punktu widzenia osób ubegających o prawo jazdy:        

1. Nowe formalności - PKK (profil kandydata na kierwcę) - zgodnie z zamysłem prawodawcy, kandydat na kierowcę, przed rozpoczęciem kursu, powinien w pierwszej kolejności skompletować dokumenty i złożyć je wraz z wnioskiem o wydanie prawa jazdy w wydziale komunikacji (Starostwo).

Osobom zainteresowanym rozpoczęciem szkolenia w naszym ośrodku oferujemy pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności.

2. Nowe egzaminy - z punktu widzenia kandydatów na kierowców, najbardziej istotne są zmiany dotyczą egzaminu teoretycznego. Zachował on formę testu, jednak zmieniła się liczba pytań i sposób ich zadawania. Dużo trudniejsze może okazać się zaliczenie dzięki metodzie przygotowań polegającej na pamięciowym opanowaniu testów. Teraz do zdania egzaminu konieczna będzie rzeczywista znajomość objętych nim zagadnień.

Wydaje się, że nowa formuła testów, mimo początkowych niejasności, w konsekwecji może przyczynić się do podniesienia jakości szkolenia. Trudniejsze egzaminy teoretyczne - to większe wymagania stawiane kursantom, a w konsekwencji także wszystkim OSK. Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować naszych kursantów do egzaminu teoretycznego.         

3. Nowe ceny egzaminów. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu wzrosły ceny egzaminów państwowych na prawo jazdy. Egzamin na najpopularniejszą kategorię - B (w zakresie której prowadzimy szkolenia) po wprowadzonych zmianach wynoszą:
30 zł - egzamin teoretyczny (wcześniej 22 zł)
140 zł - egzamin praktyczny (wcześniej 112 zł)

4. Pozostałe zmiany.

 

  • Nowe kategorie na prawo jazdy - zmiany dotyczą glównie osób chcących prowadzić motocykle.
  • Koniec z bezterminowym prawem jazdy - nowe dokumenty będą ważne przez okres 15 lat. Po jego upływie kierowcy nie będą musieli zdawać kolejnego egzaminu. Wymiana, w głównej mierze, będzie miała na celu uaktualnienie zdjęcia, a wydanie nowego dokumentu będzie analogiczne chociażby z wymianą dowodu osobistego.
  • Nowy wzór Prawa Jazdy. Od 18 stycznia wydawane są Prawa Jazdy zaprojektowane wg nowego szablonu.

 


Nowy kurs

 12.02 / 19.02.2014 (godz. 17.30)

tel. 601 770 139
tel. 727 580 777
zapisz się na kurs
Ośrodek Szkolenia Kierowców Łukasz Moszumański
ul. Parkowa 7, 58-160 Świebodzice
Kurs prawo jazdy kat. B. Godziny doszkalające w zakresie teorii oraz praktyki
.
 logo da-car

* ranking ten dotyczy egz. praktycznych i odnosi się do szkół średnich i dużych z powiatu świdnickiego.